Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Porębie

MPWiK Sp. z o.o. Poręba

Filtrowanie aktualności

data od

data do

XVI Światowy Festiwal Prażonek za nami!

Takiej soboty dawno w naszym mieście nie było! Mieszkańcy Poręby (i nie tylko!) tłumnie przybyli, by świętować XVI Światowy Festiwal Prażonek. Atrakcji nie brakowało, ale tą największą był jak co roku ogromny, 300 kg kociołek pełen porębskich przysmaków.

Wszystko wskazuje na to, że w prostocie tkwi cały sekret - ziemniaki, kiełbasa, cebula, a smak nie do porównania z niczym innym. Nic dziwnego, że Porębianie z takim zapałem i radością świętują coroczny festiwal. Oprócz miejskiego kociołka, niemalże każdy przygotowuje swój własny i praży go w gronie znajomych i rodziny. W tym roku wspólnemu biesiadowaniu towarzyszył także cały wachlarz atrakcji. Na scenie pojawiiły się zespoły, które wieczorem porwały mieszkańców do tańca. Wśród artystów znaleźli się m.in zespół "Retro", "Niwczanki" „Sweet Voices”, „Złota Jesień – bis” „MGMT” . Gwiazdą wieczoru był band - Soleo! Frajdę mieli także najmłodsi, na których czekali animatorzy, malowanie buziek, dmuchańce, darmowe upominki, balony i...nasza Kropelka! Ku zdziwieniu niektórym, na festiwalu obecny był także prof. Jerzy Buzek, którego również zachwycił smak prażonek i atmosfera imprezy. Europoseł wręczył nagrodę specjalną za udział w konkursie "Bilet do Brukseli".

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć także ekipy MPWiK! I dla nas był to także miły czas wspólnego biesiadowania i rozkoszowania się smakiem gorących prażonek. Warto podkreślić, że mieliśmy swój udział w przygotowaniu całego przedsięwzięcia. Nasi pracownicy przez wiele dni dawali z siebie wszystko, by teren był posprzątany i gotowy do przyjęcia mieszkańców. Jesteśmy pewni, że sprostaliśmy zadaniu i wszyscy wyszli z imprezy zadowoleni.

 

12

WRZ

2018

3

razy

czytano

46/79

mpwikporeba.pl

Najnowsze aktualności

Zdjęcie:

Galeria zdjęć

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.